0

Lucuma

Podporuje činnosť nervovej sústavy, veľký zdroj minerálov a vitamínov

  • 6,20€


Zdieľať

 

Lucuma
Zdravé a čisto prírodné sladidlo s obsahom vlákniny.

Obsahuje draslík, železo, zinok, vápnik, fosfor, omega kyseliny, sacharidy, bielkoviny a vitamíny skupiny B.
Jemne mletý prášok z plodov je zlatožltej farby, charakteristickej sladkej chuti, ktorá trochu pripomína vanilku, karamel, javorový sirup alebo aj ľahko oriešky.

Obsahuje veľa živín, vrátane beta-karoténu, železa, zinku, vitamínu B3, vápnika a bielkovín. Je dobrým zdrojom pomaly vstrebateľných sacharidov. Plody Lucumy sú prirodzene sladké, ale majú nízky glykemický index, takže sú zdravou voľbou pre jednotlivcov, ktorí chcú znížiť spotrebu cukru. Lucuma má vysoký obsah niacínu (vitamín B3), ktorý uľahčuje metabolizmus proteínov a má vplyv na tvorbu energie.


Odporúča sa na liečbu depresie, a na udržanie správnej činnosti nervového systému. Nedávne štúdie potvrdzujú, že tento vitamín pomáha znížiť hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi, preto je dôležitý pri liečbe mnohých chorôb, najmä obezity a kardiovaskulárnych ochorení. Pomerne vysoká hodnota obsahu železa pomáha k zvýšeniu hladiny hemoglobínu v krvi, čo je dôležité pri boji s anémiou (vďaka sladkej chuti veľmi chutí aj deťom). Obsah karoténu môže znížiť riziko infarktu myokardu a zvyšuje účinnosť imunitného systému. Lucuma, okrem toho, že má vynikajúcu chuť, má tiež vysokú výživovú hodnotu. Pomáha zmierniť príznaky únavy. Má dobrý vplyv na stav pokožky. Pomáha pri liečbe kožných ochorení a podráždenie. Taktiež vhodná pre diabetikov (nízky glykemický index).

Použitie: 1-2 čajové lyžičky prášku denne, najlepšie rozpustiť vo vode a vypiť alebo vmiešať do jedla.
Zloženie: 100% Lucuma – jemne mletý prášok
Hmotnosť: 111 g
Skladujte v suchu a teplote do 25 ° C. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu.

Všeobecné údaje: Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovajte mimo dosahu detí. Prípadný zákal nie je na závadu. Možno precitlivenosť na obsiahnuté látky. Všetky uvedené texty majú výhradne informatívny charakter a slúžia k všeobecne popisným a vzdelávacím potrebám.

Informácie o Lucume nájdete na všeobecne dostupných zdrojoch:

https://www.youtube.com/watch?v=M_NRsxFOvCM

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!